Profili i Kompanisë

rreth_ne

Kush Jemi Ne

Në GUBT, ne ofrojmë veshje me cilësi të lartë dhe pjesë këmbimi të thërrmuesit në tregun global.Ekipi ynë i inxhinierëve me përvojë dhe profesionistëve të shitjeve punojnë së bashku për të ofruar zgjidhje me kosto efektive dhe shërbime të shkëlqyera pas shitjes.Ne jemi të specializuar në prodhimin e pjesëve standarde për Thërrmuesin e Konit, Thërrmuesin e nofullës, HSI dhe VSI, si dhe produkte të personalizuara dhe jemi gjithmonë të lumtur të ofrojmë asistencë teknike për të ndihmuar klientët tanë të zgjedhin produktet e duhura.

Suksesi ynë në tregun vendas na bëri të zgjerojmë biznesin tonë jashtë shtetit në 2014 dhe jemi krenarë që kemi grumbulluar një bazë besnike klientësh dhe kemi zhvilluar pjesë këmbimi me cilësi të lartë.Në vitin 2019, ne lançuam një linjë të re produktesh në industrinë e makinerive të prodhimit të rërës.

Për të vazhduar trajektoren tonë të rritjes dhe për të përmbushur kërkesën në rritje, ne kemi përmirësuar shkritoren tonë për të përmbushur standardet e industrisë.Ne jemi të sigurt se kjo lëvizje do të na ndihmojë të ruajmë fokusin tonë në cilësinë dhe kënaqësinë e klientit.Ne jemi të përkushtuar të ndihmojmë çdo klient menjëherë dhe me gjithë zemër, duke punuar së bashku për të zgjidhur çdo problem dhe për të zvogëluar kohën e ndërprerjes.

Çfarë Ne Furnizojmë

Produktet e gatshme Produkte të gatshme

Astar tasi, konkave, mantel, pllakë nofulle, pllakë faqe, shirit fryrje, pllakë goditëse, majë e rotorit, pllakë zgavër, unazë e syrit, Tub ushqyes, pllakë ushqyese, pllakë e sipërme e sipërme e poshtme e veshjes, Rotor, bosht, bosht kryesor, mëngë boshti , Nofulla lëkundëse e tapave të boshtit ETJ

Produktet e gatshme Derdhje dhe përpunimi me porosi

Mangalloy:Mn13Cr2, Mn17Cr2, Mn18Cr2, Mn22Cr3…

Martensite:Cr24, Cr27Mo1, Cr27Mo2, Cr29Mo1…

Të tjerët:ZG200 – 400, Q235, HAROX, WC YG6, YG8, YG6X YG8X

Aftësia prodhuese

SOFTWARE

• Solidworks, UG, CAXA, CAD
• CPSS (Sistemi i simulimit të procesit të hedhjes)
• PMS, SMS

FURRA E DERDHJES

• Furra me induksion me frekuencë mesatare 4 tonëshe
• Furra induksioni me frekuencë mesatare 2 tonëshe
• Pesha maksimale e veshjes konike 4.5 ton/pc
• Pesha maksimale e pllakës së nofullës 5 ton/pc

TRAJTIMIT TË NGROHJES

• Dy furra 3.4*2.3*1.8 metra me Dhomë elektrike për trajtimin e nxehtësisë
• Një furra elektrike për trajtimin e nxehtësisë 2.2*1.2*1 me dhomë metër

MAKINIMI

• Dy torno vertikale 1.25 metra
• Katër torno vertikale 1.6 metra
• Një torno vertikale 2 metra
• Një torno vertikale 2.5 metra
• Një torno vertikale 3.15 metra
• Një frezues 2*6 metra

PËRFUNDIMI

• 1 komplet 1250 ton presion vaji me përputhje lundruese
• 1 komplet makineri shpërthyese me pezullim

QC

• Spektrometër me lexim të drejtpërdrejtë OBLF.
• Tester metalografik.
• Depërtoni mjetet e inspektimit.• Testues i fortësisë.
• Termometri termoelement.
• Termometër infra të kuqe.
• Veglat e dimensioneve